Coaching
Zakaj in kdaj na coaching?
Coaching nam pomaga, ko se nečesa želimo znebiti ali kaj doseči ali ko ne vemo kako bi to dosegli. Običajno smo preizkusili že nekaj nam poznanih načinov, pa nam ni uspelo, mogoče nam zmanjkuje časa, mogoče smo brez novih zamisli in znanja kako bi še lahko šlo. Takrat je čas za coaching. Oglejte si nekaj primerov.
Kaj je coaching?
Coaching je razvojno orodje, namenjeno vsem tistim, ki si želijo strokovno PODPORO pri uvajanju pozitivnih sprememb na osebnem in poslovnem področju. Praksa kaže, da s strokovno usposobljeno osebo lahko izzive zelo hitro in temeljito rešite, ob tem pa se vam z vsakim srečanjem s coachom, poveča lastna sposobnost reševanja izzivov.
Kako izvajamo coaching ?
Coaching je strokovno voden dialog. Coach vas s postavljanjem vprašanj spodbudi, da se obrnete vase in iščete odgovore v sebi. S tem pridobita oba (coach in vi) jasno ZAMISEL, KAJ točno si želite, katere OMEJITVE potrebujete preseči in KAKO boste zastavljeni cilj lahko dosegli. Na tej poti vas coach podpira z vrsto metodologij.
Koliko časa naj bi trajal coaching proces?
Na osnovi tipa in kompleksnosti cilja ter nivoja izkušenosti klienta se dogovorimo o predvidenem trajanju in pogostosti srečanj.
Najpogosteje coaching traja dokler klient ne doseže željenega cilja, ki sta ga s coachom dogovorila. Običajno se dogovorimo za osnovni paket vsaj 6 ur. S tem dosežemo, da klient dodobra preuči svoj izziv, najde rešitve in jih preizkusi v praksi. Tako lahko evaluiramo uspešnost procesa.
Priporočljiv tempo srečanj je 4 do 2x mesečno po eno ali dve uri v odvisnosti od zahtev programa oz. paketa za katerega se dogovorita. Za ostale informacije si poglejte ponudbo paketov.
Kje nas lahko coaching podpre na poslovnem področju?
-
Podjetnik in manager – kako to?
-
Kako uspešno podati feedback?
-
Kako voditi ljudi, da mi sledijo?
-
Kako dvigniti zavzetost pri sodelavcih?
-
Kako voditi »zahtevnega« sodelavca?
-
Kako nekoga odsloviti?
-
Kako izbrati pravega sodelavca?
-
Kako motivirati sodelavca?
-
Kako izraziti svoje potrebe po rasti, po višji plači, po prehodu, po drugih delovnih nalogah, po boljših delovnih pogojih, po dodatnem izobraževanju?
Kje nas coaching podpre v zasebnem življenju?
-
Izzivi v partnerstvu
-
Karierni izzivi
-
Javno nastopanje
-
Komunikacijski izzivi
-
Strahovi, fobije
-
Kam naprej?
-
Izgube
-
Napredovanje
-
Kako z otroci?
-
Kako s starši?
-
Kako si urediti življenje?
-
Kako uresničiti svoje sanje?
-
Kako reči NE?
-
Ko sem zataknjen...
-
Kaj mi je pomembno?
Kako izbrati pravega coacha?
Mogoče ste dobili občutek, da je coachev zelo veliko, vendar temu ni tako. Gre za inidvidualno strokovno delo, ki zahteva od coacha popolno predanost za klientovo dobro. V bistvu bi coacha potreboval vsak napreden posameznik. Tudi vsak coach, ki se ustrezno nadgrajuje ima običajno nekaj svojih učiteljev, coachov in supervizorjev.
Coachi so zelo različni in imajo različne ekspertne izkušnje. Pri izbiri bodite pozorni predvsem na naslednje
Kako izbrati pravi tretma? (Coaching, psihoterapija, hipnoterapija, svetovanje, energetski tretmaji, duhovne usmeritve in tretmaji...)
Ko nekdo začuti potrebo po podpori, se pogosto znajde pred novim izzivom: kateri tretma je za moj izziv pravi? Na trgu je veliko različnih in težko se znajdete med njimi. Prijatelji zagovarjajo tretmaje, ki so jim služili in črtijo tiste, ki jim niso služili. Naslednji seznam naj bi vam pomagal do prave izbire.
CENIK & plačilni pogoji
-
Uvodni pogovor – 30 min - brezplačen
-
Ura coaching pogovora – 60 min - 60€+ ddv
-
Ura poslovnega coachinga po dogovoru (od 60 do 150€)
Na osnovi dogovorjenega števila ur izstavimo predračun, ki ga plačate pred prvim srečanjem.